کارگاه معماری پژوهی

جلسه اول 

نکات کلی در باب انتخاب موضوع تحقیق

نگارش پروپوزال

ساختار پژوهش (مقاله، پایان‌نامه)

چکیده نویسی

جلسه دوم 

خطاهای نگارش (مغالطات)

ویرایش (زبانی و فنی)

چند نکته در درست‌نویسی

چند نکته در نرم‌افزار Word

جلسه سوم

جستجو در منابع و پایگاه‌های علمی

شیوه‌های ارجاع به منابع

آشنایی با نرم‌افزار پژوهش‌یار زوترو (Zotero)

برای ثبت‌نام نیاز به نام کاربری بنیاد معماری ایران دارید. اگر تاکنون در سایت بنیاد ثبت‌نام نکرده‌اید از اینجا ثبت‌نام کنید.

زمان

۲۷ فروردین، ۳ اردیبهشت، ۱۰ اردیبهشت
ساعت ۱۵ تا ۱۸

مکان

تهران، اوین، دانشگاه شهید بهشتی

Z

هزینه دوره

۲۸۰ هزار تومان

استادان دوره

یحیی سپهری

یحیی سپهری پژوهشگر دکتری معماری دانشگاه تهران و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران از دانشگاه شهید بهشتی است. او در حال حاضر همکار پژوهشی گروه می ۶۸ در مدرسه بوزار پاریس است. او اکنون به پژوهش در زمینه تاریخ آموزش طراحی معماری اشتغال دارد و کتاب و مقالاتی در این زمینه تألیف کرده است. تألیف چند مدخل برای دانشنامه «معماری معاصر ایران» و سخنراتی در همایش Tools of Architects در دانشگاه دلفت هلند (TU Delft) از دیگر فعالیت پژوهشی اوست.

احسان کاخانی

احسان کاخانی پژوهشگر دکتری معماری در دانشگاه شهید بهشتی و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران از دانشگاه شهید بهشتی است. از سوابق پژوهشی او می‌توان به حضور در گروه «تحقیقات و آسیب‌شناسی پوشش سقف مصلای اصفهان»، تدریس در کارگاه «فرآیند طراحی مبتنی بر کانسپت» اشاره کرد. وی اکنون به پژوهش در حوزۀ تاریخ و تئوری معماری اشتغال دارد و نویسندۀ مقالات در دانشنامه‌های «معماری معاصر ایران» و «فرهنگ پیشینۀ معماری ایران» و مسئول بازبینی نهایی مدخل‌هاست. وی بنیان‌گذار پروژهٔ MEMORICITY در حوزهٔ شهرهای هوشمند است و صاحب مقالاتی در حوزهٔ تاریخ معماری و شهرسازی است.

– کارگاه به صورت نیمه‌خصوصی و با ظرفیت ۷ نفر برگزار می‌شود.

– جزییات برگزاری کلاس از طریق پیامک برای ثبت‌‌نام کنندگان ارسال می شود..